Gelecek Gelecek – Meslekler, Meslek Seçimi, Üniversite Bölümleri

yuksek-maasli-mesleklerDeğişmeyen tek şeyin değişimin kendisi olduğu dünyamızda, her şey gibi meslekler de değişiyor. Yüksek maaşlı meslekler kavramı da, en çok iş bulan meslekler kavramı da değişen kavramlardan. Özellikle yeni mezun olunduğunda işverenlerin ödediği ücretler birçok kişiyi hayal kırıklığına uğratıyor. Örneğin,eskiden yeni mezun bir mühendis kolaylıkla iş bulur ve güzel bir maaşla işe başlardı fakat bugün geldiğimiz noktada yeni mezun mühendisler tecrübe kazanmak adına neredeyse asgari ücretle bile çalışır hale geldiler. Sebep ise gayet ortada: İşveren tecrübesiz eleman istemiyor. Dolayısıyla yeni mezun bir gencin çok yüksek maaşlarla işe başlaması çok mümkün olmuyor. Buna rağmen gelir yönüyle diğerlerinden önde olan birtakım meslekler ve pozisyonlar da yok değil.

Sağlık Alanı Meslekleri: Doktorluk, fiziksel tedavi uzmanlığı ve diyetisyenlik bu sektörün en çok maaş kazandıran meslekleri.

Mühendislik Meslekleri: İş güvenliği uzmanlığı, kaynak mühendisliği, mekatronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, Ar-ge mühendisliği

Tabi ki bu saydığım bölümlerin dışında İş geliştirme, proje yöneticiliği alanlarında da iyi düzeyde yeni mezun maaşları olabilir. Maaşınız biraz da sizin kuruma verebileceğiniz katkılarla doğru orantılı. Bunun dışında hangi meslekte olursanız olun tecrübenizin artması ve uzmanlaşmanız ile birlikte hayat standardınızı yukarıya çekebileceğiniz ölçüde gelir kazanabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler: yüksek maaşlı işler, yüksek maaşlı meslekler, yüksek maaş veren işler, yüksek gelir getiren meslekler, iyi meslekler, en iyi pozisyonlar

 

Yüksek Maaşlı Meslekler Nelerdir?
  • 5.00 / 5 5
2 votes, 5.00 avg. rating (100% score)

Yorum Yap